Aynı günde diş çekimi implantların yerleştirilmesi ve sabit protezlerin hastaya teslimini sağlayan bir yöntemdir. 24 saat içerisinde hiç dişi olmayan hastalar estetik fonksiyon ve formasyona kavuşa bilmektedir. Bu yöntem dünyada ve ülkemizde başarı ile uygulanmaktadır.

Dişsiz çeneye hemen implant yerleştirilmesi üzerine kurulmuş kapsamlı bir sistemdir. Aynı gün içerisinde diş çekimine, implant yerleştirilmesine ve immediat dental restorasyon yapılmasına izin vermektedir. 

En büyük faydası anında sabit diş olanağı sunmasıdır. Hasta bir günde damak protezden kurtulmuş olur. Geçici sabit protez bile eski proteze göre ciddi bir konfor sunar. Bu sistemde ikinci cerrahi işleme gerek yoktur. Kalıcı protez aşamasına doğrudan ölçü alınarak başlanabilir. Kalıcı protez yapılıncaya kadar hasta geçici sabit protezlerini kullanabildiği için aynı konforu devam eder. Çok atrofik geniş kemik erimelerinin yaşandığı alt çeneye sahip hastalara sabit protez yapma olanağı sunar. Sinüs sarkmalarının olduğu üst çene arka  bölgelerde sinüs lifting yapmaya gerek kalmadan sinüsten kaçarak sabit diş yapma olanağı sunar. Bu sayede daha travmatik büyük bir cerrahi işlemden hastayı kurtarmış olur. Sistem Çok daha uzun implant yerleştirilmesine  imkan verdiği için daha az implantla sabit diş yapılmış olur. (alt çenede 4 adet, üst çenede 6 adet) Kalıcı protez hibrit şekilde yapılabildiği için pembe diş eti estetiği sağlanabilir.