Gülümsemek yüzümüzü aydınlatan ve bunu çevremize yansıtan en güzel araçtır. Gülümsememizi aydınlatan ise sağlıklı ve beyaz dişlerimizdir.

Zaman içerisinde çay, kahve tüketimi ve sigara alışkanlığı gibi olumsuz faktörler gülüşümüzü de etkilemekte ve bizi daha beyaz dişlere sahip olma arayışına sokmaktadır.

Daha beyaz dişlere sahip olmak artık günümüzde rahatlıkla uygulanan tedaviler arasındadır. Diş beyazlatma adını verdiğimiz bu işlem hem ev ortamında (ev tipi) hem de doktor kontrolünde klinik ortamında (ofis tipi) kolaylıkla uygulanabilmektedir.

Diş beyazlatmada peroksit içeren ajanlar kullanılmaktadır ve ofis tipinde kullanılan hidrojen peroksit oranı %25-40 oranındadır. Bu oran ev tipi beyazlatmaya (%3-8) nazaran daha fazla peroksit içerdiğinden daha hızlı etkileşim göstermekte ve dolayısıyla daha belirgin sonuçlar vermektedir. Burada dikkat edilmesi gereken husus dişlerdeki hassasiyet ve başka diğer olumsuzlukların yaşanmaması için mutlaka doktor kontrolünde yapılması gerektiğidir. Çevre dokuların işlem öncesi dikkatlice korunması gerekir böylece beyazlatıcı ajan özellikle dişetlerinden korunmuş olur. Ofis tipi beyazlatmada etkileşim kimyasal olarak yapılabildiği gibi lazer gibi ışınlama yöntemleri ile de yapılmaktadır. Hangi yöntemin size daha uygun olacağı hekim tarafından belirlenecektir. İşlem yaklaşık bir saat sürmektedir.

Ev tipi uygulamalar size özel olarak hazırlanan plaklar içine yerleştireceğiniz ajanlar ile yapılmaktadır. Bu plakların ağzınızda 4-6 saat süreyle kalması gerekmekte ve uygulama ortalama 5-7 gün sürmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken beyazlatıcı ajanın miktarını aşmamanızdır. Aksi takdirde dişlerde hassasiyet ya da istenmeyen dişeti yaralanmaları oluşabilmektedir.

Diş beyazlatma işlemi yapılmadan önce doktorunuz size, dişlerinizdeki renklenmenin sebebine bağlı olarak hangi tip beyazlatmanın daha uygun olacağını söyleyecektir. Ev tipi, ofis tipi ya da her ikisini içeren beyazlatma işlemi ile sağlıklı beyaz dişlere sahip olabilirsiniz. Böylece dişlerinizdeki ışıltı yüzünüze, buradan da dünyanıza yansır. Gülüşünüzle ışıldayın...