GšLšž TASARIMI3

Gülüş tasarımı, kişiye özgü hazırlanan tedavi planlaması ve estetik diş hekimliği uygulamasıdır.

Estetik diş hekimliği uygulamalarında yapılacak restoratif ve protetik işlemlerde dikkat edilmesi gereken kriterlerin başında; orta hat ve yüz simetrisi, kesici kenar düzlemi uyumu, diş oranları ve kontak alanları ile diş eti uyumu gelir.

Gülüş tasarımı ile doğal görünüm ve fonksiyon sağlanırken, öncesinde; yüz şekli, dudak konturları, göz, burun estetiği de düşünülerek hastanın kendisine özgü estetik bir planlama yapılır.

GšLšž TASARIMI1

Gülüş tasarımında multidisipliner çalışma gerekir. Ortodonti, beyazlatma, porselen lamina veya kaplamalar, bonding uygulamaları, dişeti estetiği(pembe estetik) gibi birçok diş hekimliği uygulaması birlikte planlanır.

Dijital gülüş tasarımı, günümüz teknolojisi ile hastadan dijital olarak alınan ölçünün, bilgisayar ortamına aktarılmasıyla planlanabilir. Tasarıma ilişkin planlama, fotoğraf ve videolar üzerinden ölçümler ile anlatılır.

Dijital gülüş tasarımı ile elde edilen mockup(silikon kalıp) geçici yapma materyali ile dişlerin üzerine aktarılır ve ağız içinde de prova yapılarak hasta beklentileri de karşılanmaya çalışılır.

Diğer Tedaviler