MPLANTDental implantlar diş kökü olarak çene kemiğine yerleştirilen titanyum materyalleridir. Titanyum doku dostu bir malzemedir.

İmplant cerrahisi aşamaları:

Planlama: Öncelikle çene kemiğinin yükseklik ve genişliği, bilgisayarlı tomografi alınarak incelenir. Anatomik yapılar, damar ve sinirler belirlenerek cerrahi işlem sırasında karşılaşılabilecek tüm riskler değerlendirilir. Hastadan alınan anamnez bilgileri (sahip olunan hastalıklar, kullanılan ilaçlar vb) ile hastaya en uygun zaman ve en uygun yöntem belirlenir.

Cerrahi öncesi hazırlık: Sinüs lifting, greft ve membrane gereksinimi, kemik genişletme gibi ekstra cerrahi uygulamalar planlanır ve uygun boyutlarda implant seçimleri yapılır. Hastadan alınan bilgisayarlı tomografi üzerinde dijital olarak guide(rehber plak) hazırlanır. 

MPLANT3

Surgical guide (dijital cerrahi rehber) sayesinde flep kaldırmadan (diş etini kaldırmadan) implant yerleştirilebilir. Ayrıca cerrahi öncesi mutlaka ağız hijyeni sağlanmış ve gerekli ise diş eti tedavisi yapılmış olmalıdır.

İmplantın çene kemiğine yerleştirilmesi: Dental implant cerrahisi lokal anestezi ile yapılır. Diş çekiminin hemen ardından implant yerleştirilebilmesi için çekim boşluğunun uygun olması gerekir. Öncesinde yapılan planlamaya uygun implant yerleştirilir ve eğer flep kaldırılırsa dikiş atılır.

İmplant cerrahisi sonrası 2-6 ay beklenir ve implant kemiğe özel bir hücresel bağ oluşturarak tutunur. Bu dönem süresince geçici protez kullanılabilir.

Diğer Tedaviler